NL-M1018AHD-QR
10.1″ AHD Vehicle Video Recording Monitor with Split-screen
NEWLM 10.inch Vehicle Video Recording Monitor with Split-screen features built-in loop and alarm-triggered recording to capture every critical moment. It supports CVBS, TVI, AHD, CVI, and IPC signals with flexible multi-view display modes for complete surveillance. With fault diagnostics and abnormal image alerts, it delivers stable, dependable monitoring. Customizable features make it an ideal solution for driving safety.
Description
Model: NL-M1019AHD-QR
Special Features/Key Specifications:
10.1inch high definition monitor, digital screen, new panel
Aspect Ratio: 16:9
Resolution: 1024×600 pixels
Brightness: 400 cd/㎡
Contrast: 500:1
TV system: PAL&NTSC auto switching
Single /Split /Quad view selectable
Video: 4 way video input, 4 way triggers wire
Trigger priority: CAM 2>CAM 3>CAM 4>CAM1
With 4pin Circular Connector
Built-in DVR function, Support 256 SD&HDD 1T ,Built-in speaker
High-low voltage protection & short circuit protection
Multiple video formats available to cameras:CVBS/1080P 30/ 1080P 25/ 720P 30/ 720P 25/ PAL/ NTSC
2 languages OSD,remote control
Support vertical, mirror and normal viewing
Wide power supply: DC9V-32V
Touch key-press
Waterproof IP69K is optional
Detachable sunshade
Metal U type bracket
Dimension:25.5 x 16.7 x 3.0cm( without shade)
27.5 x 18.4 x 7.8cm (with shade)
| Color depth | 24bit |
| Display colors | 16.7M dithering |
| Power supply | DC9V-32V |
| Power consumption | About 10W |
| Dimension | 25.5 x 16.7 x 3.0cm( without shade) 27.5 x 18.4 x 7.8cm (with shade) |
| Dot pitch | 0.1506(H) × 0.1432 (V) |
| Resolution | 1024 x 3(RGB) x 600 |
| Contrast | 500:1 |
| Brightness | 400 cd/㎡ |
| Viewing angle | U:60°,D: 70°, R/L: 80°/80° |
| Operating temp. & humidity | -20ºC~+70ºC,RH90%MAX |
| Storage temp. & humidity | -30ºC~+80ºC,RH90%MAX |






