NL-M760W-QR
7inch 2.4G Wireless Vehicle Video Recording Built-in Quad Monitor system
NEWLM 7 inch wireless vehicle video surveillance TFT LCD monitor is with wireless connection for easy installation. It supports DVR function, open transmission distance up to 100 meters, has advantave of signal stability and anti-interference feature, and is suitable for trucks, forklifts, mining trucks and other various kindsl of vehicles.
Description
Model: NL-M760W-QR
Special Features/Key Specifications:
Panel: 7 inch high definition monitor, digital screen, new panel
Aspect Ratio: 16:9
Resolution: 1024×600 pixels
Brightness: 400 cd/㎡
Contrast: 500:1
View angle:IPS
Operation Language: English ,Chinese,NEDE, PYCC, Italian, ESPA, DEUT,French,PORT
TV system: PAL&NTSC auto switching
Single /Split /Quad view selectable
2.4G transmission distance:100M in open area
2.4G frequency point: 2400 ~ 2483.5MHz
Receiving Sensitivity: -85dBm
Video: 4way AHD video input, 4 way triggers wire
With 4pin Waterproof Aviation Connector
Built-in DVR function, Support 256 SD&HDD 1T ,Built-in speaker
Trigger priority: CAM 2>CAM 3>CAM 4>CAM1
High-low voltage protection & short circuit protection
Wide power supply: DC12V-24V
Detachable sunshade
Metal U type bracket
Dimension:18.5 x 12.8 x 3.0cm( without shade)
20.4x 14.1 x 7.8cm (with shade)
| Color depth | 24bit |
| Display colors | 16.7M dithering |
| Power supply | DC9V-32V |
| Power consumption | About 10W |
| Dimension | 18.5 x 12.8 x 3.0cm( without shade) 20.4x 14.1 x 7.8cm (with shade) |
| Dot pitch | 0.1506(H) × 0.1432 (V) |
| Resolution | 1024 x 3(RGB) x 600 |
| Contrast | 500:1 |
| Brightness | 400 cd/㎡ |
| Viewing angle | U:60°,D: 70°, R/L: 80°/80° |
| Operating temp. & humidity | -20ºC~+70ºC,RH90%MAX |
| Storage temp. & humidity | -30ºC~+80ºC,RH90%MAX |





